Hakkımda - Deniz Pekdaş | Kişisel Bir Blog, Fazlası Değil.

Deniz Pekdaş | Kişisel Bir Blog, Fazlası Değil.

IT sektörü başta olmak üzere ilgimi çeken haberleri ve makaleleri paylaştığım kişisel bloğum.

Home Top Ad

Responsive Ads Here

Hakkımda

Selamlar, Deniz ben, 28 yaşındayım, yaklaşık 7 yıldır IT sektöründe çalışıyorum. End-User Support olarak başladığım kariyerime Virtualization Softwares alanında System Administrator olarak devam etmekteyim. Birçok firmanın ürünüyle ilgili projelerim oldu ama üzerinde en çok çalıştığım ve kendimi geliştirdiğim VMware ve Citrix firmalarına ait ürünler oldu.

VMware Horizon / Citrix XenApp & XenDesktop; ESXi, XenServer ve Acropolis Hypervisor çözümlerinde tamamlamış olduğum eğitimler ve demo çalışmalarım mevcuttur. Bir SysAdmin olarak her firmanın ürününü kullanırım, lakin VMware şirketi, sosyal nitelikleri nedeniyle bana her zaman daha samimi gelmiştir.

Microsoft Azure ile 
ilgili olduğum halde henüz başlangıç seviyesinde çalışmalar yapmaktayım. Bu yüzden daha çok Windows Server ve diğer işletim sistemlerine hakimim. Bu alanlarda uzman bilgi ve deneyime sahibim.

Okumayı çok severim. Kişiyi geliştirdiği kanaatindeyim. Amaca ulaşmak için gelişmek ve geliştirmek gerekir. Kişisel bloğumu oluşturma amaçlarımın başında kendi gelişimimi görmek var. Ayrıca yaşadığım sorunların çözümlerini paylaşarak, aynı sorunları yaşayan kişilere çözüm sunmak istiyorum çünkü, IT sektörünün temelinde çözüm kavramı vardır. Sektörde Türkçe içerik sayısı ne yazık ki az; bu yüzden elimden geldiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum. Ne kadar çok insana ulaşırsa o kadar iyidir.

Herhangi bir konuda tarafıma ulaşmanız veya profesyonel işbirlikleri için linkedin / e-mail adresimi bırakıyorum;

E-mail: denizpekdas@yahoo.com
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/deniz-pekdaş-92903983/