You are currently viewing Citrix ADC (Netscaler) Kullanmanız İçin 5 Neden

Citrix ADC (Netscaler) Kullanmanız İçin 5 Neden

  • Post category:Citrix
  • Post comments:0 Yorum
  • Reading time:5 mins read
2020 new Citrix Logo Trademark

 

Merhabalar, bu yazımda sizlere Citrix’in en çok beğendiğim ürünü olan, hatta Citrix’in marka değerini artırdığını düşündüğüm ürün olan Citrix ADC’den (eski adıyla Netscaler) bahsedeceğim.

Citrix ADC Kurumunuz İçin Fayda Sağlayacak Bir Çözümdür

İnovasyon hızınızı artırır. Citrix ADC, işletmeniz için doğru bir ivmeyle hareket esnekliği sunarak monolitik ve mikro hizmet tabanlı uygulamalar için çoklu bulut yolculuğunuzu hızlandırır. Yalnızca Cloud tabanlı yapılarda değil, on-prem olarak da kullanabileceğiniz bir üründür. Hem fiziksel (MPX) hem de sanal olarak (VPX) Citrix ADC kullanmanız mümkündür.

Hızlanmanız ve Rakiplerinizden Bir Adım Önde Olmanız Gerekiyor

Birçok şirket sektördeki çevikliğini arttırmak için bazı uygulamalarını multi-cloud ortamına aktarmak istiyor. Tabii bu aşamada devreye hız ve güvenlik giriyor. Citrix ADC hem multi-cloud hem de on-prem olarak uygulamalarınıza hız ve güvenlik katan merkezi bir application delivery çözümüdür.

  1. Müşteri Memnuniyeti: Müşteri uygulamalarına erişirken gecikme veya kesinti yaşadığında size olan bağlılığı azalır; bu nedenle uygulamalarınızın stabil, güvenli ve hızlı çalışması gerekir. Citrix ADC, düşük gecikme süresi ve yüksek performans sağlar. Böylece müşterilerinize her defasında sorunsuz bir uygulama deneyimi sunmuş olursunuz.
  2. Multi-cloud, çeviklik ve hız demektir. Multi-cloud ortamlarında stabil, sorunsuz ve hızlı application delivery sağlamak karmaşık ve zaman alıcı bir iştir. Citrix ADC ürünlerinizin tamamı için bütün bunları sağlarken tek bir kod tabanı kullanır. ADC’leri ihtiyaç duyduğunuz her yerde kolayca yeniden kullanabilmek için pooled-capacity lisanslama ile eşleştirin ve kullanışlı uygulama teslimi sayesinde çevikliğinizi arttırın.
  3. Güçlendirilmiş Güvenlik: Uygulamalarınız ve API’larınız değerlidir, lakin bu değerli varlıkların güvenliğini sağlamak zordur. Özellikle son dönemde bildirilen güvenlik açıklarının birçoğu network üzerinden olduğu düşünülse de %92 oranında uygulama kaynaklıdır. Bu yüzden monolitik ve mikro hizmet tabanlı uygulamalarınız için kapsamlı, katmanlı ve kendini kanıtlamış bir güvenlik çözümüne ihtiyacınız var. Citrix ADC Layer 3-7 güvenlik özellikleri sayesinde sisteminize saldırmak isteyen oyuncuların karşısına ihtiyaç duyduğunuz ekipmanlarla çıkmanızı sağlar.
  4. Sorunları Daha Hızlı Giderin: Citrix ADC’de bulunan Citrix Application Delivery Management, tek bir konsol üzerinden görünürlük ve analiz imkanı sağlar. Citrix ADC, kapsamlı otomasyon, daha hızlı sorun giderme ve eyleme geçirilebilir içgörülerle donatılmış tek Application Delivery Management platformudur.
  5. Bulut Ortamına Güvenli Geçiş: On-premde kullanılan uygulamaları cloud ortamına geçirerek çevikliğinizi artırabilir kaynak tasarrufu sağlayabilirsiniz; lakin firmaların neredeyse yarısı bu konuda çekimser davranıyor. Bunun en büyük sebebi cloud ortamını karmaşık bulmaları ve BT ekiplerinin bu konuda yeterli deneyime sahip olmaması. Citrix’in en büyük rolü ise, bu geçişi kolay ve anlaşılabilir şekilde sağlayacak altyapıya ve ürüne sahip olmasıdır. İşletmeniz için çizilen mimariye baktığınızda hiç de karmaşık olmadığını anlayacaksınız. Citrix ADC, popüler Kubernetes platformları ve açık kaynaklı araçlarla entegre olarak size gelişmiş performans, daha düşük gecikme süresi ve daha iyi monitoring imkanı sağlar.

 

citrix adc product consistent security posture

 

Bir yanıt yazın