vCenter 7 Sürekli Tekrarlayan “vCenter Update Available” Sorunu

  • Post category:VMware
  • Post comments:0 Yorum
  • Reading time:2 mins read

Yapısını vCenter 7 olarak Upgrade edenler, vSphere konsoluna giriş yaptıklarında Summary kısmında Update Available bildirimi görebilirler. Haliyle bu bildirime tıklayıp sistemimiz için uygun en yeni güncellemeyi görmek gerekirse yükseltmek isteriz. Sorun da tam olarak burada, en güncel .iso ile Upgrade edilse dahi bu bildirimi görmeye devam ediyoruz ve tıkladığımızda herhangi bir güncelleme olmadığını görüyoruz.

newvcenterupdateavailable


Bu vCenter 7.0.0a versiyonunda görülen bir sorundu. VMTN’de bununla ilgili topic oluşturuldu ve bu bug VMware kullanıcıları tarafından bildirildi. Sisteminiz açısından sorun olacak türden bir şey değil. Yalnızca sürekli olarak orada bir güncelleme bildirimi var ve aslında yeni bir şey yok. Daha çok kafa karıştırıcı diyelim 🙂

Bununla ilgili VMware vCenter Server 7.0.0b sürümünü yayınladı ve bu sürümde birçok iyileştirmeyle birlikte bu bug da giderilmiş oldu.
https://docs.vmware.com/en/VMware-vSphere/7.0/rn/vsphere-vcenter-server-700b-release-notes.html

Not: vCenter Server 7.0.0a sürümüne güncelleme yapanlar veya sıfırdan kurulum yapanlar bu sorunla karşılaşmaya devam edeceklerdir.

Bir yanıt yazın