VMware vSphere 7 Hands-on Labs

  • Post category:VMware
  • Post comments:0 Yorum
  • Reading time:6 mins read
handsonlabsvmwareBu yazımda sizlere yeterli donanımsal kaynağa veya Home Lab’e olmayan ama VMware ürünlerini merak eden ve denemek isteyen kişiler için firma tarafından geliştirilmiş Hands-on Labs sisteminden bahsedeceğim.
VMware Hands-on Labs, herhangi bir kurulum veya tecrübe gerektirmeden VMware ürünlerini herkesin deneyebilmesi için, VMware tarafından barındırılan laboratuvar ortamlarıdır. Her laboratuvara, ürün özelliklerini ve kullanım örneklerini göstermek için kullanılan bir dizi alıştırma ile kullanıcıya yol gösteren bir laboratuvar kılavuzu eşlik eder. VMware Hands-on Labs herkes için ücretsizdir ve yeni bir ürün veya özelliği denemek hatta bir sınava hazırlanmak için harika araçlardır. Ve bunlar tamamen işlevsel laboratuvar ortamları olduğu için, kullanıcılar uygun gördükleri zaman komut dosyası dışına çıkma, keşfetme, test etme ve öğrenme yeteneğine sahiptir.
Aşağıda üç yeni vSphere 7 Hands-on Labs’ı (kısaca HOL) duyurusu vardır. Bu HOL’ler en son vSphere teklifine odaklanır ve kullanıcıların ortamlarına indirmek ve yüklemek zorunda kalmadan ürünlerin yeni özelliklerini test etmelerine olanak tanır. Yeni laboratuvarlar şöyle:

vSphere 7 Hands-on Labs, kullanıcıların yeni vSphere 7 sürümü hakkında her şeyi öğrenmelerine yardımcı olmak için yaklaşık üç saatlik alıştırmalara ve içeriğe sahiptir. Kubernetes ile ilgileniyorsanız, yakında Kubernetes laboratuvarı ile yeni, özel bir vSphere 7 HOL yayınlanacaktır.
Ayrıca, vSphere 7 üzerine kurulmuş bir VMware Cloud Foundation 4 Hands-on Lab’ı başlatıldı. Bu nedenle, bilgi ve becerilerinizi test etmek ve kullanmak için çok fazla içerik bulunmakta.
Hatta süre kısıtlaması sonuna gelindiğinde ek süre talebinde bulunabiliyorsunuz. HOL VMware’in birçok ürünü için geçerli bir altyapıdır ve çok faydalıdır. Hepimizin test yapabileceği bir Home Lab’i yok ne yazık ki. Bu sayede VMware çok güzel bir demo ortamı imkanı sağlıyor. Herkese tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın