VMware Datrium’u Satın Alıyor

  • Post category:VMware
  • Post comments:0 Yorum
  • Reading time:7 mins read
datrium logo dark


VMware, Disaster Recovery (felaket kurtarma) hizmetlerini güçlendirmek için henüz açıklanmayan bir bütçe karşılığında Datrium‘u satın almayı planladığını açıkladı.
VMware, 1 Temmuz Çarşamba, California merkezli bir Hybrid-Cloud şirketi olan Datrium‘u satın alma planlarını açıkladı. 
2012 yılında Boris Weissman, Brian Biles, Ganesh Venkitachalam, Hugo Patterson ve Sazzala Reddy tarafından kurulan Datrium, işletmelerin disaster ve ransomware yazılımı saldırılarından kurtulmalarına yardımcı oluyor. Başlangıçta anlaşmaya varmak istedikleri çözüm Disaster-Recovery-as-a-Service olarak biliniyor.
VMware, DRaaS çözümlerinin gün geçtikçe önem arz ettiğini belirtiyor. İşletmeler, eski tip ve yeni cloud mikroservisleri olmak üzere binlerce uygulamaya sahip. Bu uygulamaların muhafazası ve güvenliği açısından konuya önem verdiklerini belirtti.

VMware‘in kıdemli başkan yardımcısı ve hyperconverge altyapısı genel müdürü John Gilmartin şunları yazdı: “VMware’in DRaaS hizmetini genişletmek için Datrium‘u satın almak istemektedir. Datrium, birinci sınıf maliyet optimizasyonuna sahip bir DRaaS çözümüne sahip.”
Henüz anlaşmanın şartları açıklanmadı.
Datrium‘a ait bu çözümün VMware optimizasyonu ile daha da güçleneceği belirtildi.
“En önemlisi, Datrium depolama, sanallaştırma, veri koruma ve bulut teknolojileri konusunda köklü deneyime sahip birinci sınıf mühendislerden oluşan bir ekibi VMware’e getirecek. Halihazırda Datrium AWS’de VMware Cloud ile uçtan uca (olağanüstü durum kurtarma) hizmeti sunan bir VMware ortağı” dedi.

“Bu, iş sürekliliğinin maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak için VMware Cloud‘un stabil altyapısını ve operasyonlarını Datrium DRaaS ile birleştirerek müşterilerine hybrid-cloud oluşturmalarına yardımcı olmak için önemli bir adımdır.”
Gilmartin, anlaşmanın VMware Cloud vizyonunu, müşterilerin hybrid-cloud boyunca stabil bir işletim modeli deneyimleyeceği DRaaS‘i kapsayacak şekilde genişleteceğini söyledi.
Gilmartin, “Cloud kullanıcı beklentileriyle orantılı, operatör dostu bir mimari sunmak için Datrium ürününü VMware Cloud portföyümüze entegre etmeyi umuyoruz” dedi.
Ayrı bir açıklamada, Datrium CEO’su Tim Page şunları söyledi: “VMware ile güçlerimizi birleştirerek, tüm büyük cloud platformlarını desteklemek için yol haritası planlarımızı oluşturacağız, 4.400’den fazla üyelerimiz de dahil olmak üzere daha geniş bir ortak toplulukla çalışacağız. VMware Cloud Provider programı ile daha hızlı ve daha fazla yenilik sunulacaktır.
“Kurucularımız ve çalışanlarımız, cloud-native disaster recovery ve sanallaştırma konularında en saygın uzmanlar arasında. Kurucularımızın birçoğunun derin VMware kökleri var ve Hypervisor‘ın oluşturulmasında etkili oldu. Dünya standartlarında veri koruma ürünleri oluşturma konusunda zengin bir geçmişe sahipler. ”
Konuyla ilgili açıklamalara ait linkler: 
https://blogs.vmware.com/virtualblocks/2020/07/01/vmware-draas/

Bir yanıt yazın