VMware Blast Extreme Nedir?

  • Post category:VMware
  • Post comments:0 Yorum
  • Reading time:2 mins read


Blast Extreme, H.264 protokolü üzerine kurulmuş, grafik çözünürlüğü 4K’ya kadar destekleyen bir görüntüleme teknolojisidir. Horizon 7 ile Blast Extreme, PCoIP’ye benzer bi şekilde çalışır. PCoIP teknolojisini kaldıran her cihaz Blast Extreme’i de sorunsuz bir şekilde çalıştırır. Tabi bu tercih kullanıcının kendisine de bırakılabilir. Blast Extreme’i PCoIP’den ayıran şeylerden bir tanesi Horizon Workspace bileşenidir.
Horizon Workspace, Mobile Cloud için optimize edilmiş, H.264 protokolünü destekleyen bütün cihazlarla uyumludur. Söz konusu görüntüleme protokolü olduğunda Blast Extreme en düşük kaynak tüketimine sahiptir. Bu sayede mobil cihazlarda düşük CPU tüketimi ve pil tasarrufu sağlar.
VMware Blast Extreme, Latency’nin yükselmesi veya Bandwidth düşüklüğü durumlarını fark edebilir ,hem TCP hem de UDP Network Transport protokollerini destekler.
VMware Blast görüntüleme teknolojisi, bir RDS Host üzerinde bulunan sanal makineler ya da shared-session kullanan remote uygulamalar ve remote masaüstleri tarafından kullanılabilir.

Kaynak: https://www.vmware.com

Bir yanıt yazın